Nugaros skausmai yra dažna problema, kuri paveikia daugelį žmonių. Jie gali atsirasti dėl įvairių priežasčių, tokių kaip bloga laikysena, raumenų įtampa ar traumos. Dažnai skauda apatinę nugaros dalį, bet gali atsirasti ir kitose nugaros vietose. Šie įvairialypiai skausmai gali smarkiai paveikti kasdienį gyvenimą.
Bene labiausiai žinomas nugaros skausmas yra išialgija (sėdimojo nervo uždegimas). Šis veriantis skausmas plinta iš juosmens / klubo į šlaunį, blauzdą. Kartais atsiranda kojos ir pėdos tirpimas arba kojų raumenų silpnumas. Išialgijos nervas, dar žinomas kaip sėdmeninis arba klubo nervas, yra stipriausias kūno nervas. Jis atsakingas už kojų raumenis ir blauzdos bei pėdos pojūčius.
Skausmo priežastis - disko išvarža
Išialgijos (sėdimojo nervo užspaudimo) skausmų priežastis dažnai yra disko išvarža. Su laiku atsiranda tarpslankstelinių diskų dehidratacija, sumažėja elastingumas ir stiprumas. Dėl to jie nebegali atlaikyti nugaros spaudimo. Disko išvaržos sudėtingumo laipsniai būna skirtingi. Kartais disko branduolys lieka pažeisto skaidulinio žiedo viduje ir tik išsigaubia. Blogiausiu atveju branduolys pasislenka arba net visiškai atsiskiria / prasiveržia iš disko.
Kitos išialgijos simptomų priežastys
Skausmų, plintančių išilgai sėdmeninio nervo, pvz. klubo, sėdmenų, šlaunų ar blauzdų srityse, priežastys gali būti ir traumos, klubo operacijos ar neteisingai padarytos injekcijos į raumenis.
Jei buvo paliestas sėdmenų nervas, pvz. injekcijos metu, staiga gali atsirasti deginantis skausmas ir jautrumo sutrikimas, o taip pat pažeisto raumens paralyžiaus simptomai.
Kokie simptomai pasireiškia?
Skausmui dėl sudirgusių / užspaustų nervų šaknelių būdingas tam tikras modelis. Skausmas dažnai sustiprėja kosint, čiaudint, spaudžiant ar lenkiant stuburą į priekį. Skausmas prasideda apatinėje nugaros dalyje ir gali plisti į klubus ar sėdmenis.
Kartais pagrindinė problema yra kelio skausmai. Taip pat galimas dilgčiojimas ir tirpimas kojoje. Kartais atsiranda raumenų silpnumas, o rečiau – paralyžius kojoje. Gali būti sunku pakelti šlaunį arba sulenkti klubą, pakelti ir nuleisti pėdą arba pasukti pėdą tiek į vidų, tiek į išorę. Tai galiausiai sukelia vaikščiojimo problemas.
Simptomai dažniausiai paveikia tik vieną kūno pusę.
Išialgijos skausmo diagnozė
Jei simptomai yra sunkūs arba blogėja, gydytojas atliks papildomus išsamius neurologinius tyrimus, padarys rentgeno nuotrauką ir / ar stuburo magnetinio rezonanso tomografiją (MRT). Kartais atliekami ir laboratoriniai tyrimai, siekiant greitai išsiaiškinti, ar skausmai atsirado dėl mechaninio pažeidimo, infekcijos ar kitų patologinių pakitimų. Tokiu būdu gali būti pradėtas tinkamas gydymas.
Kokia terapija padeda esant Išialgijos skausmams:
Kadangi išialgijos simptomai gali būti labai skirtingi, gydymas taip pat yra individualus. Tai priklauso nuo tikslios diagnozės. Skausmai dažnai išnyksta po paprastų procedūrų. Labai gera alternatyva įprastiniam skausmo gydymui yra Spectra-H lux. Mediciniškai sertifikuotas lazerinės terapijos aparatas yra ypač efektyvus kovojant su išialgijos skausmais. Gydymas apjungia įvairius energijos šaltinius, kurie garantuoja ilgalaikį skausmo malšinimą ir tuo pačiu skatina greitą gijimą. Terapija yra neinvazinė ir neturi šalutinio poveikio. Geriausias dalykas yra tai, kad įrenginio valdymas yra paprastas ir juo galima naudotis namuose.